Steam Hesap Satış

Steam Hesap Satış

Steam Hesabı Nasıl Satılır ?

Elinizde bulunan ve içinde oyunlar olan, level kasmış ve düzenlenmiş Steam hesabınızı satmak istiyorsunuz ancak nasıl satacağınıza ve satış için neler yapmanız gerektiğine dair bir fikriniz yok. Steam hesap satış  işlemini nasıl yapacağınızı bile bilmiyor olabilirsiniz. Sizin için hazırladığımız bu rehberde tüm sorularınıza cevap bulacaksınız.

Steam oyuncuların ve yayıncıların ortak kullandığı oyun satış, etkileşim alanı ve pazar yeridir. İstediğiniz oyunları aldınız, oynayıp bitirdiniz ya da Steam hesabınızı belli bir noktaya taşıdınız. Artık mevcut hesabınızı satmak ve gelir elde etmek istiyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken ilk adım bu makaleyi okumak ve dijitalsat.com 'da bir ilan oluşturmak.

Satılık olan her üründe olduğu gibi hesabınızın fiyatını uygun belirlemeli, diğer hesaplardan farkını detaylıca alıcılara anlatmalısınız. Kullanıcılar yeni oyun almak yerine neden sizin hesabınızı satın alsın ki? Tüm artılarını atlamadan detaylandırarak ilanınızda açıklamalısınız. Fiyat konusuna gelecek olursak; fiyat belirlemeniz için belli bazı kriterler vardır. Bu kriterlere göre fiyat artış veya düşüş gösterebilir.

1-) Steam hesabınızda bulunan oyunlar ve bu oyunların maddi değerleri.

2-) Oyunların içinde geldiğiniz seviye, nadir eşyalar veya skinler.

3-) Hesabın açıldığı tarih.

4-) Bir oyunu toplam oynadığınız süre (Rust tarzı oyunlarda çok önemlidir.)

5-) Oyunlardaki ban durumunuz.

6-) Trade (Ticaret) yasaklı mı değil mi? Herhangi bir ban var mı?

7-) Community ban var mı?

8-) VAC ban var mı?

Ayrıca Steam'ın sağlamış olduğu fiyat belirleme aracı ile hesabınızın değerini (oyunların) TL ya da Dolar olarak öğrenebilir, herhangi bir banın olup olmadığını buradan görebilirsiniz. 

Öncelikle https://steamdb.info/calculator sitesine giriş yapın ve Steam hesabınızın gizlilik ayarlarını herkese açık olarak değiştirdikten sonra kullanıcı adınızı (ID) girin. Daha sonra para birimini 'U.S Dolar' seçeneğinden 'TL' seçeneğine çevirin. "Get dissappointed in your life" butonuna tıklayınız. Çıkan sonuçlar genellikle max - min maddi değeri, hangi oyunları kaç saat oynadığınız, kaç oyuna sahip olduğunuz, sahip olduğunuz oyunların fiyat aralığı, ban durumları gibi sonuçları buradan öğrenebilirsiniz.

Unutmayın ki buradaki fiyat gerçek fiyat olmayacaktır ancak referans alınabilir bir fiyat olacaktır. Diğer oyuncuların sizin hesabınızı alması için fiyatı düşük tutmalısınız. Aksi taktirde aynı oyunları indirim dönemlerinde alıp baya uyguna getirebilirler. 

Steam Hesap Satış İlanı Nerelerde Oluşturulmalı?

Hesabınızın aşağı yukarı bir değerini belirlemiş olsanız bile piyasadaki diğer hesapları kontrol etmeli, onlarla rekabet edebilecek düşüklükte bir fiyat belirlemelisiniz. Son olarak Steam hesap satış için yeterli reklam yapan ve büyük kitlelere ulaşan bir platforma ihtiyaç duyacaksınız ve bu yüzden ilanınızı dijitalsat.com 'da oluşturmalısınız. Farklı içerik ilanları sayesinde çok geniş kitlelere ulaşan dijitalsat ilanınızın hızlı satışını sağlayacaktır.

Son olarak oluşturduğunuz ilanı kendi profilinizde ve diğer sayfalarda paylaşarak satış sürecini iyice hızlandırabilirsiniz. Tek tek açıklamak yerine direkt sitemizde oluşturduğunuz ilanda tüm detaylar görünecektir ve alıcılar direkt sizinle iletişime geçecektir. Ayrıca aracılık sistemimizi kullanmak isterseniz dolandırılma ihtimalini ortadan kaldırır güvenle satış yapabilirsiniz.