LoL Hesap Satışı Nasıl Yapılır?

LoL Hesap Satışı Nasıl Yapılır?

Satılık LoL Hesabı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

League of Legends hesap satışı ile ilgili bilmeniz gereken bazı noktalar vardır. Dünyada ve ülkemizde oldukça popüler olan oyunda hesap alış satış işlemleri yasak olmasına rağmen gerçekleştirilmektedir. Kanıtlanabilir herhangi bir şikayet bulunmadığı sürece hiçbir sorun yaşanmamaktadır. Lol hesap satış / alış işlemlerinde dolandırılmamak için almanız gereken önlemler vardır. Bu önlemler sayesinde satın aldığınız hesabı, satıcı sizden geri alamaz. Satıcılarda dolandırılma ihtimalini ortadan kaldırırlar.

League of Legends Hesap Satışı Yapanlar Nasıl Önlem Almalı?

                Hesap satış işlemi yapacak kişiler kesinlikle tanımadığı, uzak mesafeli alıcılara güvenmemelidir. Hesabı alıcıya direkt teslim etmek büyük risktir. Alıcının daha önceki ticaretleri bilinmeli ya da elden teslim edilmelidir. Farklı şehirlerde yaşıyorsanız ya da elden teslim etme imkanınız yoksa aracılık sistemleri kullanılmalı, düşük komisyon oranlarından kaçınmamalısınız. Aracılık sistemleri sayesinde dolandırılma ihtimalinizi sıfıra indirirsiniz.

Lol Hesap Satış İşleminde Alıcılar Nasıl Önlem Almalı?

                Hesap satış alış işlemlerinde mutlaka elden veya aracılık sistemleri ile alışveriş yapmalısınız. Aracılık sistemi kullanmayan kişilerin dolandırılma ihtimali oldukça yüksektir. Hesabı aldıktan sonra, satıcının geri almaması için yapmanız gereken bazı işlemler vardır. Bu işlemleri yaparak hesabın kalıcı sahibi olabilirsiniz. Önlem almazsanız hesabı satın aldığınız kişi geri alabilir.

·         Hesabı satın aldığınız kişinin önceki ticaretlerini inceleyin, güvenilir satıcılar ile alışveriş yapmaya özen gösterin.

·         Satın alacağınız hesabın ilk kayıt olduğu e posta adresini de alın. Değiştirmek risklidir. Destek bileti atılarak hesap geri alınabilir. E posta adresinin bütün bilgilerini değiştirin, kendi telefon numaranıza kayıt edin.

·         Hesabın 20 gizli sorusunu da öğrenin. Parola sıfırlayın ve sıfırlama sırasında gizli soruları girerek doğruluğunu kontrol edin.

·         Hesabı satın alacağınız kişinin adını soyadını, telefon numarasını ve yaşadığı şehri öğrenin. Eğer dijitalsat.com dışında bir yerden alışveriş yapıyorsanız sosyal medya hesaplarını da öğrenin.

LoL Hesap Satışında Öğrenmeniz Gereken Bilgiler

·         Hesabın ilk oluşturulduğu sunucu.

·         Hesabın oluşturulduğu tarih. Mutlaka tarihi alın…

·         Hesabı oluştururken giriş yapılan şehir ve ülke. Satıcının yaşadığı şehri bu yüzden mutlaka öğrenmelisiniz.

·         Hesabın oluşturulduğu tarihten itibaren yapılan tüm iade işlemleri ( kostüm, rün, şampiyon vs…)

·         Hesabın transfer işlemleri, transfer gerçekleştirilen tüm sunucular.

·         Yapılan tüm sihirdar isim değişikliklerini öğrenin.

·         Hesapta kullanılan RP kodları. Özellikle son kullanılan kodları mutlaka isteyin.

·         Hesabı satın aldıktan sonra 4 adet RP kodu satın alın ve hesaba yükleyin.

Bu şekilde lol hesap satış ve alış işlemlerinde tamamen güvende kalırsınız. Dijitalsat aracılık sistemini kullandığınız taktirde bütün bu bilgiler alıcı adına satıcıdan istenir, eksiksiz elde edilir ve doğruluğu kontrol edilir. Doğruluğu kontrol edilen hesap ve tüm bilgiler alıcıdan para tahsil edildikten sonra teslim edilir. Para satıcıya verilir. Sonrasında ise sorumluluk kabul edilmez. Aracılık sistemi kullanılmadan yapılan alışverişlerde oluşabilecek olumsuz durumlardan da dijitalsat sorumlu değildir. Gerekli durumlarda alıcı ve satıcının tüm bilgisi adli makamlar ile paylaşılır. Dolandırma amacıyla birkaç girişimde bulunan, adı duyulmuş veya birkaç müşteriyi mağdur eden kişiler deşifre edilir, bütün satıcı ve alıcılar bu konuda bilgilendirilir. Bu kişiler hakkında dijitalsat olarak hukuk süreci tarafımızca başlatılır.