İnstagram Hesap Satış Sırasında Nelere Dikkat Edilmeli ?

İnstagram Hesap Satış Sırasında Nelere Dikkat Edilmeli ?

İnstagram Hesap Satış İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?


İnstagram hesabı satın alırken bakmanız gerekenlerin başında hesabın takipçileri bot mu yoksa organik mi? Eğer bot takipçili bir hesap ise takipçilerin tamamı pasiftir ve etkileşimde pekte fazla faydası olmayacaktır. Bot takipçiler sosyal medya yazılımları ile oluşturulmuş, etkin olmayan ve zaman içerisinde instagram tarafından kapatılan hesaplardır. Takipçilerinize bakmak için tıkladığınızda bir çok hesapta " Böyle Bir Kullanıcı Bulunmuyor" yazısı ile karşılaşacaksınız demektir. Çünkü zamanla bu hesaplar silinir ya da instagram tarafından kapatılır. Bu da satın aldığınız ya da almayı düşündüğünüz hesabın bot takipçili olduğunu gösterir. Herhangi bir şekilde instagram hesabı satın al seçeneğini kullanmadan hemen önce bu kriterlere göz atmanız gerekir.

    Bir diğer konumuz ise sayfanın etkileşime girdiği saatlerdir. Satın alacağınızı hesabı önce çok iyi gözlemlemelisiniz. Sayfanın en çok etkileşim aldığı saatlere bakın ve sayfa sahibinden bu saatler dışında bir gönderi paylaşmasını isteyin. Örnek vermek gerekirse sayfada genelde en çok beğeniyi alan gönderi 20:00'da paylaşılmıştır ancak siz 16:00'da bir gönderi paylaşılmasını isteyin. Bu şekilde sayfanın keşfete düşmeden ne kadar etkileşim aldığını ve takipçilerin ne kadar aktif olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca sayfanın analizleri ve istatistiklerini mutlaka isteyiniz. %60'ı Arap ülkelerinden gelen bot takipçili bir sayfa alma ihtimalinizi bu şekilde ortadan kaldırabilirsiniz. 16:00'da paylaşılan gönderiyi gece 24:00'a kadar gözlemleyin. Gönderinin beğenileri git gide artıyorsa sorunsuz bir hesap ile karşılaşmışsınızdır. Ancak gönderinin beğenileri anlık 100-200 hatta 1000-2000 şeklinde artış gösterip bir anda kesildiyse büyük ihtimalle sayfayı alacağınız kişi beğeni hizmeti kullanıyor olabilir. Gönderi istatistiklerini mutlaka isteyin. Bu gibi durumlarda gönderinin etkileşim sayısı ve gelen yorumlar sayfa sahibini mutlaka ele verecektir.

İnstagram Hesabı Satın Almadan Önce Değerlendirilmesi Gereken Durumlar Nedir?

    Öncelikle belirlediğiniz sayfanın takipçisini mutlaka kontrol etmelisiniz. Yukarıda bahsettiğimiz kriterlerden geçtikten sonra sayfa içeriğinin ve takipçi kitlesinin size uygun olup olmadığına bir göz atmalısınız. Sayfa sizin paylaşacağınız içeriklere dönüştürülebilir mi? Eğer bu sorunun cevabı evet ise insagram hesabı satın al özelliğini kullanmaya bir tık daha yaklaştınız demektir. Ancak sayfanın içeriği ile sizin paylaşacağınız içerik alakasız ise yönetemeyeceğiniz açıkça ortadadır. Siz bu sayfayı kendi içerikleriniz ile doldursanız bile takipçiler hızla takipten çıkacak, beğeniler dibe vuracaktır. 


İnstagram Hesabı Satın Al İşlemi Nasıl Gerçekleşmelidir?

    İnstagram Hesabı Satın Al işlemi için öncelikle kendinizi güvene almalısınız. Bu işlem için güvenilir siteler, aracı firmalar kullanmak oldukça mantıklıdır. Verilecek bir kaç tl komisyon için dolandırılma ihtimalini göze almamalısınız. Ya da güvenilir satıcı olarak işaretlenmiş kişiler / Satıcılar / Siteler tercih edilmeli ve bu şekilde ticaret yapılmalıdır. Dijitalsat olarak biz aracılık yapabilir, sizin adınıza alıcı veya satıcıya gerekli sözleşmeleri imzalatabilir, sizi tamamen güvende tutarak ticareti emniyete alabiliriz.

İnstagram Hesabı Satın Aldım Nasıl Yönetmeliyim? 

İnstagram Hesabı Nasıl Kasılır?

Daha önce de bahsettiğimiz gibi size uygun sayfayı buldunuz ve organik takipçili bir kitleye sahipsiniz. Öncelikle kitlenin alıştığı gönderilerin dışına pek fazla çıkmamanızı öneririz. Gönderi paylaşımını daha da sıklaştırarak (Günde 5 gönderiyi geçmeyin.) etkileşimi arttırmalısınız. Daha önce paylaşılmış ve artık çok altlarda kalmış ancak beğenisi ve etkileşimi yüksek olan gönderileri aynı şekilde tekrar paylaşmalısınız. Yorumlar ile ilgilenmeli, gönderi açıklamalarında insanların birbirini etiketlemesini istemeli ya da yorum yazmaya teşvik etmelisiniz. Ayrıca sayfanızda İnstagram Sponsorlu Reklam Verme seçeneğini kullanarak gönderilerinizi öne çıkartmalı, daha fazla kişiyi sayfanıza çekmelisiniz. 
Son olarak değineceğimiz iki madde ise karşılıklı reklam anlaşmaları ve İnstagram Etiket Sistemi 'dir. 
Sizinle benzer kategoride, neredeyse aynı takipçi sayısına sahip İnstagram sayfalarının adminleriyle iletişime geçip karşılıklı reklamlar ile sayfalarınızı büyütmeli, adminlerin kurduğu whatsapp gruplarına katılmalı eğer yoksa bu grupları siz kurmalısınız.

İnstagram Etiket Oluşturma

İnstagramda gönderini paylaştıktan sonra yorum olarak etiket girmenizi tavsiye ederiz. Büyük sayfalar bile İnstagram Keşfete Düşme Taktiği olarak bu sistemi kullanmaktadır. Gönderileriniz çok kolay etkileşim alacak, keşfete düşecektir. 

Etiket sistemi ile İnstagram Keşfete Düşme Taktiği ;

1-) Gönderinizi paylaşmadan önce kullanıcıları yorum yapmaya teşvik edik.
2-) Gönderilerinizi paylaşmadan önce hikayeden duyuru geçin. Hikaye'de gönderiniz ile alakalı etiketler kullanın.
3-) Gönderi açıklamasında kitlenizden arkadaşlarını etiketlemesiniz isteyin.
4-) Gönderinize yorum olarak en fazla 5 adet gönderi ile alakalı etiket atın.
5-) Kullandığınız etiketlerde paylaşım yapan ve üst sıralara çıkan sayfaların kullandığı etiketleri kontrol edin. Üst sıralara çıkan sayfalar yüksek beğeniler almış ve keşfete düşmüştür.
6-) Her gönderinizde aynı etiketleri kullanmayın. Bu sizin spama düşmenize neden olacaktır.
7-) Yorumları beğenin, hatta yorum atan kullanıcıların yorumlarına cevap verin, tartışma ortamı yaratmaya çalışın, tartışma yaratacak ve tepki çekecek insanları yorum yapmaya itecek gönderiler paylaşın. Ne kadar fazla etkileşim alırsanız gönderinin keşfete düşme ihtimali o kadar artacaktır unutmayın.
Bu tavsiyelerimizi dikkate alırsanız instagram hesabı satın al özelliğimizi de kullanarak yeni bir hesaba sahip olup, kendi takipçi kitlenizi oluşturabilir ve reklam gelirleri elde ederek İnstagramdan para kazanma yolunda ilerleyebilirsiniz.
Farklı sosyal medya hesapları ile içeriğinizi desteklemelisiniz. İnstagram hesabı satın al özelliği ile satın aldığınız sayfayı farklı hesaplarla destekleyebilir, farklı sosyal medya sitelerinde (Twitter, Youtube, Facebook) aktif olarak karşılıklı etkileşime sokarak aynı anda büyütebilirsiniz. Ayrıca büyük reklam anlaşmaları ile toplu reklam yayınlayarak daha fazla gelir elde edebilirsiniz.

Reklam vererek instagram hesabı kasma taktiği ;

Örneğin elinizde 15-18 yaş aralığında kız kitleli bir instagram hesabı var. Sizin reklam vereceğiniz sayfanın yaş aralığı ve kadın kitlesi sizinkine benzer olmalı. Eğer siz mizah gönderileri paylaşıyorsanız reklam vereceğiniz sayfa da mizah gönderileri paylaşıyor olmalı. İçerik ve kitle uyumu tutuyorsa bu tarz sayfalarda reklam vererek kendi İnstagram sayfanızı büyütebilirsiniz.
Sonuç olarak instagram hesabı satın al işlemini gerçekleştirdiğinizde ve sayfanızı bizim verdiğimiz taktikler doğrultusunda ve satıcının drektifleri ile doğru yönlendirdiğinizde sayfanızın büyümesi ve etkileşime girmesi çok kolaylaşacaktır. Ancak bot takipçili bir sayfa satın aldığınızda ya da farklı kitleli bir sayfa, takipçiler hızla takibi bırakacaktır ve takipçi sayınız ile etkileşimleriniz yok denecek kadar azalacaktır. Ayrıca sayfanızın şikayet almasına ve spama düşmesine de neden olacaktır. 
İnstagram fenomeni olduğunuzda dijitalsat.com 'u unutmayın :)