Havuz Sistemi İle Uzun Süreli Ticaretlerde Güvende Kalın!

Havuz Sistemi İle Uzun Süreli Ticaretlerde Güvende Kalın!

Havuz Sistemi İle Uzun Süreli Ticaretlerde Güvende Kalın

Havuz Sistemi Nedir?

Dijitalsat.com üyeleri (Alıcı ve Satıcı) uzun süreli işlemlerde paralarını dijitalsat havuzunda bekletebilir. Satın alınan ürün veya hizmet eksiksiz bir şekilde alıcıya teslim edildiğinde ödeme dijitalsat para havuzundan direkt olarak satıcıya gönderilir.

Havuz Sistemi İle Denetliyoruz!

Alınan hizmet öncesinde ve sonrasında yapılan işlemler denetlenir, görseller ile kayıt altına alınır. Satıcı ve alıcı arasında belirlenen kriterler kaydedilir ve sonrasında Dijitalsat tarafından denetlenir. Eksikler varsa satıcıdan giderilmesi istenir. Aksi durumlarda alıcı ile anlaşması ve alıcının paranın gönderilmesini talep etmesi gerekir.

a-) Alıcı ile Satıcı Sonradan Anlaşamazsa Ne Olur?

Satıcının yaptığı işin maddi değeri araştırılır. Emeğinin karşılığı belirlenir ve para havuzundan yapılan işin ücreti kadarı gönderilir.

b-) Maddi Değer Nasıl Tespit Edilir?

Farklı platformlarda, benzer hizmeti veren kişilerin fiyatları toplanır. Bu fiyatların ortalamasına göre bir ücret belirlenir ve yerine getirilmeyen kriterin maddi değeri, toplam iş ücretinden düşülerek para satıcıya gönderilir.

c-) Anlaşmazlık Durumunda Alıcının Maddi Zararı Ne Olur?

Uygulanmayan ve öncesinde konuşulup anlaşılan kriterler için piyasa araştırması yapılır. Belirlenen çalışmanın maddi değeri tespit edilir ve satıcının ücretinden düşerek alıcıya gönderilir.

d-) Tam Anlaşmazlık Durumunda Ne Olur?

Tam anlaşmazlık durumunda sözleşmesiz çalışmalarda sadece banka masrafı kesilerek para iadesi yapılır. Sözleşmeli durumlarda ise cayma hakkı bir hafta (7 Gün) içerisinde kullanılabileceği için ilk haftanın komisyon ücreti ve banka masrafları kesilerek alıcıya gönderilir.

• Alıcı belirli bir süre geçtikten sonra caymak isterse, satıcının o süreç içerisinde yaptığı çalışmanın maddi değeri belirlenir ve satıcıya teslim edilir. Havuzda kalan diğer bakiye ise alıcıya banka masrafları kesildikten sonra iade edilir.

• Satıcı vazgeçerse alıcı sadece banka masraflarının kesintisi ile bakiyesini geri alabilir.

Alıcının Üstüne Düşen Sorumluluklar Nedir?

• Havuz sisteminde taksit kullanılamaz. Ödemeler peşin ve direkt olarak yapılmak zorundadır.

• Havuz sisteminin komisyon oranı %5’dir ve haftalık (7 gün) olarak uygulanır. Paranızın bekletildiği her hafta için, toplam alışveriş bedelinden %5 oranında komisyon alıcıdan alınır. Komisyonlar direkt olarak bakiyeye yansıtılır veya alıcıdan haftalık olarak ödeme yapması beklenir.

• Alıcı, satıcının belirttiği bekleme süresi boyunca bu komisyonu öder. Eğer satıcı belirtilen süreyi aşarsa komisyon satıcıdan alınmaya başlar ve iş ücretinden kesinti yapılarak iş sonunda geçilen sürenin komisyonu alınarak para satıcıya ulaştırılır.

• Alıcı ve satıcı ıslak imzalı sözleşme ile güvence altına alınır. Hizmete başlandıktan sonra cayma hakkı ilk bir haftadan (7 Gün) sonra yoktur. Cayma hakkı kullanıldığı taktirde ilk haftanın komisyonu alınacaktır. Kargo ücretleri alıcı ve satıcıya aittir. Sözleşmesiz çalışma yapılacağı taktirde iki tarafında buna onay vermesi gereklidir.

• Alıcı havuz sistemini kullanmak istese bile satıcının da buna onay vermesi gereklidir. Aksi durumlarda havuz sistemi kullanılamaz.

Satıcının Üstüne Düşen Sorumluluklar Nedir?

• Satıcılar ilan oluştururken tamamen şeffaf ve verebilecekleri hizmetler ile alakalı ilanlar açmalı, havuz sisteminde ödeme alacakları hizmetleri eksiksiz vermek zorunluluğundadır.

• Satıcılar havuz sisteminde verilen iş bitene kadar hiçbir şekilde ödeme alamazlar.

• Verilen işin kriterleri öncesinde alıcı ve satıcı ile ortak görüşmede konuşulur, konuşmalar görsel olarak kayıt altına alınır. Kriterlerin tamamının yerine getirildiği çalışmalarda satıcı ücretini iş bitiminde alınır. Kriterlerin eksik olarak yerine getirildiği çalışmalarda, eksik kriterin maddi değeri belirlenir ve ücretten düşülür.

• Verilen işin ilk ve son hali dijitalsat.com tarafından kontrol edilir.

• Alıcı ve satıcı sözleşme ile güvence altına alınır.

• İş bitiminde, satıcının yaptığı çalışma kontrol edildikten sonra bakiyesi direkt olarak hesabına yatırılır.

 

Sözleşme Zorunlu mu?

a-) Sözleşme her alışverişte zorunlu değildir. Sadece alıcı ve satıcı ortaklaşa talepte bulunursa alışveriş dijitalsat.com tarafından güvence altına alınır. Sözleşme hazırlama bedeli 20 Türk Lirası ‘dır. Sözleşme bedeli alıcıdan 10 TL, Satıcıdan 10 TL olarak eşit bölünerek alınır.

b-) Sözleşmelerin kargo ücretleri tamamen alıcı ve satıcıya aittir.

c-) Sözleşmeler dijitalsat.com’da barındırılmaktadır ve iş bitiminde imha edilmektedir.

d-) Sözleşmeler “ISLAK İMZALI” olmak zorundadır.

 

Havuz sistemini kullanmak isteyen üyelerin yukarıda belirtilen madde ve koşulları okuduğu, itiraz etmeyeceği, ödeme ve yaptırımları kabul etmekle yükümlü olduğunu bildiği kabul edilmektedir. Havuz sistemini kullanan bütün kullanıcıların yukarıdaki madde ve koşullara şartsız uyacağı kabul edilir.