Facebook'tan Para Kazanma Yolları

Facebook'tan Para Kazanma Yolları

Facebook'dan Para Kazanmak

Facebooktan para kazanmanın pek çok yolu vardır. Bu yolları kısaca inceleyecek olursak;

Facebook Sayfa Satışı ile Para Kazanmak:

Facebookta yüksek takipçili, aboneli bir kullanıcı hesabı sayfaya dönüştürülebileceği için maddi değer taşımaktadır. Facebook profilleri sayfaya dönüştürülebilir, takip eden ve aboneniz olan kişiler ise otomatik olarak sayfanızı beğenen kişilere dönüşecektir. Takipçilerin değeri ise bin adet üzerinden hesaplanmakta ve buna göre kullanıcı kalitesi dikkate alınarak bir fiyat biçilmektedir.

Facebook Sayfası Satarak Para Kazanmak:

Bir diğer Facebookdan para kazanma yöntemi ise yüksek kitlelere ulaşmış Facebook sayfalarının satışını yaparak para kazanmaktır. Belirli kategorilerde kurulan (Mizah, dekorsayon, makyaj sayfaları gibi.) facebook sayfalarının her biri kitlesine göre ve takipçi sayısına göre bir maddi değere karşılık gelmektedir. Örnek vermek gerekirse: Mizah sayfaları kolay kasılacağı için bin adedi 30 TL ile 60 TL arasında değişkenlik gösterirken dekorasyon sayfaları kadın ağırlıklı takipçiye sahip oldukları için ortalama 90 ile 150 TL arası bir fiyattan total fiyat çıkartılır. Yani 30.000 kişilik bir dekorasyon sayfanız varsa ve bu sayfanın %80'lik kısmını kadın kullanıcılar oluşturuyorsa ortalama 3600 ile 4000 TL arası bir fiyattan alıcı bulacaktır.

Facebook Gruplarını Satarak Para Kazanmak:

Facebook'da genç kitlenin pek çoğu aktif olarak grupları kullanmakta ve buralarda düzenli paylaşımlar yapmaktadırlar. Bu grupların neredeyse hepsinin bir sayfası mevcuttur. Gruplar ile oluşan kitle hem içerik üreticisi hem de sizin sayfanızın kitlesidir. Bu kitleler sizlere reklam geliri, farklı sayfaları takip ettirerek takipçi başına alacağınız ücretler anlamına gelmektedir. Ayrıca facebook gruplarının da satışı mümkündür. Ya da gruplar içerisinde kitlenize hitap eden ürünleri toptan satın alıp satabilir, farklı üreticilerin reklamlarını yaparak satış başından gelir elde edebilirsiniz.


Facebook Reklamları ile Para Kazanmak:

Facebook reklamları mevcut sayfalarınızı büyütmek ve herhangi bir iş modelini size hitap edecek kitlelere ulaştırmak açısından eşsizdir. Uygun reklam kampanyasını ve facebook reklam paketini ya da facebook reklam danışmanını bulduğunuz taktirde hedef kitlenize kolaylıkla ulaşabilir, sayfalarınızı büyütebilirsiniz. Ya da direkt facebook üzerinden satış yapabilirsiniz. Elinizdeki ürünleri kategori olarak reklama çıkardığınız taktirde ilgili hedef kitleyi belirledikten sonra reklamınız bu kişilere ulaşacak ve her bir potansiyel müşteriye satış yapma imkanı sağlayacaktır.

Facebook Beğeni Satın Alma:

İnternette gezinirken mutlaka facebook beğeni satın alma ile alakalı bir kaç siteye denk gelmişsinizdir. Aktif olarak kullandığınız profiller için beğeni almanın yanı sıra fake profiller için bile beğeni alıp daha sonra bu profillerin etkileşim ve takipçisini arttırdıktan sonra sayfaya çevirebilirsiniz. Aynı şekilde mevcut sayfalarınıza beğeni alarak daha çok insan ile etkileşime girmesini sağlayabilirsiniz. Facebook beğeni satın alma işlemleri aslında sayfa/profillere yapılan yatırımlardır. İlerleyen dönemlerde hem profilin/sayfanın maddi değeri artacaktır hem de reklam alma ihtimalinizi çok fazla arttıracaktır.

Facebook Takipçi Satın Alma:

Aslında gördüğünüz milyonluk Facebook sayfalarının pek çoğu takipçi satın alınarak kasılmış sayfalardır. Bir milyonluk kitleye hitap eden sayfaların içinde bile en az yüz bin bot veya organik takipçi satın alma işlemi vardır. Bunun nedeni ise ne kadar büyük kitlelere hitap ettiğiniz havası yaratırsanız o kadar fazla reklam geliri elde edeceğinizle alakalıdır. Ayrıca sayfaların değeri daha önce bahsettiğimiz gibi aynı oranda artacaktır. 


Facebook Reklamları Satarak Para Kazanma:

Mevcutta bir adet sayfa oluşturdunuz, facebook sayfanız için takipçi satın aldınız, gönderilerinizin etkileşimi yüksek ve aktif olarak beğeni satın alarak bu etkileşimleri destekliyorsunuz. Artık facebook sayfanızdan reklam satmanın zamanı gelmiştir. Takipçi kitleniz 15.000 - 20.000 bile olsa bu sayfalardan reklam başına gelir elde edeceksiniz. Ve sizin sayfanızda reklam yayınlaması için insanlara ulaşacaksınız. İşte burada devreye sosyal medya reklamlarının ve hesap satışlarının yapıldığı dijitalsat.com girmektedir. Web sitemiz üzerinden ilanınızı oluşturabilir ve reklam satışı yapmaya başlayabilirsiniz. Reklam başı ücretler 40 TL ile 3.000 TL arasında değişmektedir. Unutmayın facebook reklamları sizin takipçi kitleniz ve beğeni sayınız ile doğru orantılı olarak artacaktır.