Aracılık Sistemi Nasıl Çalışır ?

Aracılık Sistemi Nasıl Çalışır ?

Aracılık Sistemi

Aracılık Sistemi nedir?

Müşteri ve satıcı arasında güvenli alışverişi sağlamak için kurulmuş bir sistemdir.

Sistem Güvenilir Midir?

Sistem tamamen güvenilir ve yapılan tüm işlerler kayıt altına alınmaktadır.Olur da herhangi bir sorun çıkması durumunda dijitalsat.com tarafından sorun çözülecektir.

Ürünümü Sattım, Ücret Hesabıma Ne Zaman Yatar?

Aracılık sistemi sonuçlandığında, müşteri ücretin satıcıya aktarılmasını istediği andan itibaren 30 dakika içerisinde ücret satısının hesabına gönderilir.

Komisyon Ücretini Ne Kadar?

Komisyon ücreti %10'dur. Ek olarak banka havale/eft masrafı da yansıtılmaktadır. Satış sırasında aracılık talep eden kişiler bu ücretlendirmeleri biliyor ve kabul ediyordur. Aracılık sistemi 50 TL ve üzeri alışverişlerde kullanılabilir.

Komisyon Ücretini Kim Öder?

Komisyon ücreti, ürün ücretinin üzerine eklenir. Ücreti müşteri öder. Aracılık Sohbetin de satıcı ve müşteri anlaşması üzerine komisyon ücreti satıcı ve müşteri arasında eşit bir şekilde paylaştırılabilir ve her 2 tarafta komisyon ücretini yarı yarıya öder.

Ürünü İade Edebilir Miyim?

Ürünü aldıktan 1 saat içerisinde sorunsuz/eksiksiz bir şekilde ürün bilgilerini, iade etme sebebinizi ve gerekçelerinizi belirterek iade sürecini başlatabilirsiniz.

Ürünüme Bir şey Olur Mu?

Ürünü sattıktan sonra iade edildiğinde veya aracılık sistemi süresi içerisinde, ürününüze zarar geldiğinde gerekli işlemler sağlanarak inceleme başlatılacaktır. (Satıcı) Haklı olduğunuz durumda, müşteriden alınmış olan ürün ücreti size, ve üründe müşteriye verilecektir.

Sistem Adaletli Midir?

Sistemin asıl amacı zaten adaletli ve güvenilir bir alışveriş sağlamak, Satıcı ve Müşteri arasındaki güvensizliği ve dolandırıclığı ortadan kaldırmak için kurulmuştur.

Aracılık sistemi ile hangi ürünleri satın alabilirim?

Aracılık sistemi ile site içerisinde ve site dışında yer alan, 50 TL ve üzeri her türlü ürünü/hesabı satın almak için kullanabilirsiniz.(Site dışı alışverişlerde Bizlere canlı destek üzerinden) iletişime geçin.


Aracılık Sistemi Nasıl İşler?

1. Adım: Öncelikle satıcının ilanını dijitalsat.com yayınlar.

2. Adım: Alıcı satın almak istediği ürünün hala satılık olup olmadığı konusunda canlı destek ile iletişime geçebilirsiniz.

3. Adım: Satışa sunulan ürünü satın almak isteyen alıcı dijitalsat.com banka hesabına bakiye yüklemesi yapar.

4. Adım: Alıcı satın almak istediği ürünü  satın al butonunu tuşlar, Daha sonra satıcıya dijitalsat.com'da olan ürününün satıldığına dair sms bildirimi gönderilir.

5. Adım: Satıcı ürün bilgilerini dijitalsat.com ekibi ile paylaşır, dijitalsat.com ekipleri gerekli kontrolleri sağladıktan sonra ürünü alıcıya teslim eder.

6. Adım: Alıcı tüm güvenlik önlemlerini aldıktan sonra  ürünü teslim aldığına dair onay verdiği zaman satıcıya mesai saatleri içerisinde en geç 24-48 saat içerisinde ödemesi yapılır. Ya da alıcı ve satıcı için sorun olmayacaksa bütün bilgileri dijitalsat.com alır, değiştirir ve satıcıya parasını gönderdikten sonra alıcıya istediği ürünü, bilgileri verir.